Ľudia sú hyeny

Autor: Martin Pír | 27.9.2013 o 9:46 | (upravené 27.9.2013 o 11:36) Karma článku: 4,92 | Prečítané:  648x

Retardér na novej ulici vydržal 24 hodín. Namiesto poľnej cesty dvojprúdovka. Niekto si ale vysvetľuje dopravné značnie po svojom. Máme demokraciu - zdemontujte čo sa dá!

Rovinka pri Bratislave, nová rozrastajúca sa zóna na okraji obce... Každý normálny človek by bol rád, že z nepeknej poľnej cesty vznikne krásna nová dvojprúdová cesta s dopravným značením. O to viac by sa mal obyvateľ zóny tešiť, že nemusel dať ani jediné euro na spoločnú cestu, nakoľko ju zafinancovala obec.

Po roku dohadov, sľubov a očakávaní sme sa predsa len dočkali. Nastúpila čata chlapov a do týždňa bola nová cesta na svete! Nikto nečakal, že v tichej bočnej uličke začnú domorodci dosahovať rýchlosť 80km/h a to priamo pri budove škôlky...

Streda 25.9.2013: prichádza firma s dopravným značením, ktorá okrem osadenia značiek ZÓNA 30 a malovania čiar na cestu osadila aj spomaľovací retardér a to veľmi správne pár metrov od vchodu do skôlky a pár desiatok metrov od križovatky s cestou 1.triedy.

Od tohoto momentu sa nová ulica stala zase kľudnou, autá si udržujú rýchlosť okolo 30 - 40km/h a pri spomaľovači je nutné pribrzdiť skoro na nulu. Je to spomaľovač našej nezodpovednosti, našej arogancie a šialenej uponáhľanej doby, ktorý je na správnom mieste.

 

Piatok 27.9.2013: ráno je plné prekvapení ... a jedno čaká aj na nás, pretože dnes v noci si vodič inteligent pomohol a začal rozoberať spomaľovač aby ho nespomalil a aby jeho tlmiče netrpeli ... Vydržal 24 hodín! A preto Vás vodiči pretekári vyzývam -  zdemontujte čo sa dá!

 

PS: jazda po "chodníku" za čiarou, kde chodia chodci ich zjavne baví ...

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko vzdelaných a talentovaných ľudí si môže Slovensko odpáliť?

Neútočme na seba, nepoužívajme slovník, ktorý nás vracia do obdobia mečiarovského gádžovstva, povinnosťou politikov je krajinu kultivovať.

PRIMÁR

Prečo by ste nemali ísť spať nahnevaní

Vedci objavili spôsob, ako sa lepšie vyrovnať so zlými spomienkami.


Už ste čítali?