Najlepší idú (stále) za nimi?

Autor: Martin Pír | 14.10.2011 o 16:30 | (upravené 14.10.2011 o 21:47) Karma článku: 8,95 | Prečítané:  1539x

Najlepší idú za nami ... Toto motto tu odznelo v rôznych kombináciách už X-krát. Je to slogan nemenovanej banky, za ktorou chodia len tí najlepší. Ako ale chodia tí "najlepší" do bankomatov?

Nemenovaná banka "T" je podľa nich najlepšia banka, možno práve preto, že všetci najlepší idú za nimi a sú už u nich. Bohužial som tam aj ja už cez 10 rokov. Nie, nebojte sa, najlepší nie som ani zďaleka, ale musia ma tam trpieť pretože tam mám hypotekárny úver. Ale oni takto trpia radi ... Za tie úroky a poplatky sa ani nečudujem ...

S radosťou si každých pár mesiacov zmenia pravidlá a sadzobník "pokút" za pár dní omeškania. Nechcem sa rozpisovať, že Vám dajú pokutu aj za nesplatenú istinu aj za nesplatený úrok. Spolu s poplatkami za upomienku sa to mesačne môže vyšplhať na 90 eur. Čo to je 90 eur? Niekoho tretina výplaty !

A tak nám treba keď meškáme pár dní! Veď "oni" majú len najlepších a ostatných musia potrestať. Mňa ale zaujímalo kam idú tieto peniaze, ktoré dostáva banka tak povediac "navyše". Sú to predsa peniaze, s ktorými nemôže banka len tak počitať a spolahnúť sa na pokuty. Nemohli by ísť tieto peniaze na zlepšenie služieb? Na zlepšenie prístupov k bankomatom ?


Označenie bankomatu nikde ...

To, čo Vám chcem teraz ukázať vážne hraničí s treťotriednou bankou niekde mimo civilizácie.

Lokalita: Dunajská Lužná , neďaleko hlavného mesta, hlavná ulica (ťah na DS, GA ...), frekventovaná cesta 1.triedy

Umiestnenie bankomatu : na terase miestneho pohostinstva

Označenie : z ľavej a pravej strany žiadne, z prednej svieti len samotný bankomat

Prístupnosť : na oplotenú terasu vedú schody, čiže o bezbariérovom prístupe nemôžeme hovoriť, ak sa chcete k bankomatu dostať musíte prejsť vedľa stolov, kde popíjajú "návštevníci" svoje nápoje. Bankomat je umiestnený ani nie meter od stolov pohostinstva 4.cenovej kategórie ! Je toto diskrétna zóna?


 

Kto nezažil strach, keď  si vyberá z bankomatu pár sto EUR a tesne vedľa sedia podnapité individuá tak nepochopí ako pomaličky plynie čas pri tomto bankomate. Každou sekundou chcete vypadnúť preč. Konečne Vám bankomat dá peniaze a Vy nemáte ani odvahu si ich schovať, bezprostredne Vás totiž pozoruje hneď niekoľko párov očí. Zoberiete peniaze a pevne ich stisnete v dlani a v tom začína "cesta strachu". Musíte prejsť cez celú terasu, kde máte uličku širokú meter, kde musíte tŕpnuť komu to v tej podnapitej hlave preskočí a ...

Nad tým sa radšej ani nechcem zamýšlať. Skúste tam poslať v lete po zotmení vašu manželku alebo priateľku keď je terasa plná ...

Banke, ktorá je vo všetkom "NAJ" to ale asi nevadí. Veď najlepší si predsa vyberajú peniaze na najlepších miestach. Pre nás, čo sme najhorší stačia aj takéto bankomaty. A prečo vlastne banka neoznačí svoje bankomaty symbolmi "PRE NAJLEPŠÍCH" a "PRE NAJHORŠÍCH" ? Hanbite sa moja milá NAJSAMLEPŠIA BANKA !

PS: Na oficiálnej stránke banky je uvedený bankomat zakreslený úplne inde ... možno ani netušia, kde ho majú ...

Kde je vlastne bankomat?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?