Ľudia sú hyeny

Autor: Martin Pír | 27.9.2013 o 9:46 | (upravené 27.9.2013 o 11:36) Karma článku: 4,92 | Prečítané:  677x

Retardér na novej ulici vydržal 24 hodín. Namiesto poľnej cesty dvojprúdovka. Niekto si ale vysvetľuje dopravné značnie po svojom. Máme demokraciu - zdemontujte čo sa dá!

Rovinka pri Bratislave, nová rozrastajúca sa zóna na okraji obce... Každý normálny človek by bol rád, že z nepeknej poľnej cesty vznikne krásna nová dvojprúdová cesta s dopravným značením. O to viac by sa mal obyvateľ zóny tešiť, že nemusel dať ani jediné euro na spoločnú cestu, nakoľko ju zafinancovala obec.

Po roku dohadov, sľubov a očakávaní sme sa predsa len dočkali. Nastúpila čata chlapov a do týždňa bola nová cesta na svete! Nikto nečakal, že v tichej bočnej uličke začnú domorodci dosahovať rýchlosť 80km/h a to priamo pri budove škôlky...

Streda 25.9.2013: prichádza firma s dopravným značením, ktorá okrem osadenia značiek ZÓNA 30 a malovania čiar na cestu osadila aj spomaľovací retardér a to veľmi správne pár metrov od vchodu do skôlky a pár desiatok metrov od križovatky s cestou 1.triedy.

Od tohoto momentu sa nová ulica stala zase kľudnou, autá si udržujú rýchlosť okolo 30 - 40km/h a pri spomaľovači je nutné pribrzdiť skoro na nulu. Je to spomaľovač našej nezodpovednosti, našej arogancie a šialenej uponáhľanej doby, ktorý je na správnom mieste.

 

Piatok 27.9.2013: ráno je plné prekvapení ... a jedno čaká aj na nás, pretože dnes v noci si vodič inteligent pomohol a začal rozoberať spomaľovač aby ho nespomalil a aby jeho tlmiče netrpeli ... Vydržal 24 hodín! A preto Vás vodiči pretekári vyzývam -  zdemontujte čo sa dá!

 

PS: jazda po "chodníku" za čiarou, kde chodia chodci ich zjavne baví ...

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Inteligentná domácnosť je drahá. Slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.


Už ste čítali?